Czat

Montaż szkieł okularowych do opraw własnych, dorabianie szkieł - optyk online

Montaż do opraw pełnych i na żyłkę wliczony w cenę szkieł. Szkła korekcyjne z antyrefleksem od 64 zł/parę. Szkła cienkie 1.6 od 129 zł/parę.

Wymiana szkieł w okularach klienta (lub inaczej dorabianie szkieł do oprawek okularów)

Chętnie wprawimy interesujące Państwa soczewki okularowe do oprawek własnych, jednak nie zawsze będzie to możliwe z technicznego punktu widzenia. Jest to determinowane zarówno dostępnymi średnicami soczewek (najczęściej fi 65 mm dla mocy plusowych, fi 70 dla mocy minusowych), rozstawem źrenic użytkownika okularów, jak i wielkością konkretnych oprawek. W wielu sytuacjach można zastosować inny produkt, jednak już specjalnie zamawiany (w innej średnicy, z innymi powłokami), a przez to w wyższej cenie.

Chcemy uniknąć sytuacji, w których ponosicie Państwo trud i koszt wysyłki oprawek do nas, a później okazuje się, że nie jesteśmy w stanie prawidłowo zamontować (bo zawsze można wprawić jak wyjdzie) wybranych soczewek do danych oprawek. Dodatkowo kwestia innego, droższego produktu, pojawi nam się PRZED wysyłką oprawek do nas, a nie wtedy, gdy mamy już oprawki i informujemy, że trzeba wykonać soczewki droższe.

Dlatego zanim przyślecie Państwo nam swoje okulary do wprawienia zamawianych u nas szkieł:

1. Prosimy o przysłanie mailem dwóch zdjęć, wykonanych nawet telefonem komórkowym, według poniższego przykładu:


2. Podanie w milimetrach (w tym samym mailu) trzech zasadniczych wymiarów oprawek wskazanych na poniższym zdjęciu:

  • szerokości tarczy (szkła)
  • wysokości tarczy (szkła)
  • mostka

3. Podanie rozstawu źrenic, tzw. PD., czy to sumarycznego, czy osobno dla każdego oka. Rozstaw źrenic sumaryczny będzie najczęściej zawierał się w przedziale 60 - 70 mm, dla każdego oka oddzielnie 30-35 mm. Co nie oznacza, że mniejsze czy większe rozstawy nie są możliwe. Rozstaw wyrażony liczbą nieparzystą jest jak najbardziej właściwy i akceptowany.

4. Podanie mocy szkieł, jakie chcecie Pastwo zamówić do danych oprawek oraz podać nazwę soczewek/szkieł (lub link do wybranego produktu), które chcecie zamontować.

Główne kategorie szkieł w naszym sklepie:

W przypadku szkieł asferycznych czy progresywnych, konieczne jest wykonanie i przysłanie zdjęć wykonanych en face i z profilu, jak na poniższych zdjęciach. W przypadku szkieł Eyezen i innych relaksacyjnych, pomoże to lepiej wykorzystać ich wsparcie akomodacji.

odhcylenie oprawki od pionu - kąt pantoskopowyokreslenie wyokości źrenicy w oprawce okularowej przewodnik Varilux

Zalecamy, aby takiego pomiaru dokonać dla innych, standardowych szkieł o wysokich mocach (w praktyce  już od mocy +/- 3.00 dpt),

Po tak dokonanej weryfikacji oprawek i rozstawu źrenic, jesteśmy w stanie na 99% określić, czy dane soczewki okularowe można prawidłowo wprawić do Państwa oprawek. Zastrzegamy możliwość nie podjęcia się wstawienia soczewek do danych oprawek pomimo pozytywnej weryfikacji powyższych parametrów. Powodem może być:

  • zbytnia rozbieżność między wymiarami oprawek podanymi przez Klienta, a rzeczywistymi. W takim przypadku możemy zaproponować zamówienie soczewek recepturowych. Klient w żaden sposób nie jest zobligowany do akceptacji przedstawionej propozycji;
  • wysokie ryzyko uszkodzenia oprawek wynikające z ich zużycia, nadwerężenia materiału, lutu, itp.

W przypadku naszej odmowy wstawienia soczewek do oprawek klienta (niezależnie od powodu) zwracamy klientowi oprawki/okulary na nasz koszt, pocztą, paczką zwykłą. Zwracamy oprawki/okulary na nasz koszt tylko klientom, którzy PRZED przysłaniem oprawek/okularów do nas, dokonali ich wersyfikacji według zasad opisanych w pkt. 1., 2. i 3. Przysłane do nas oprawki BEZ weryfikacji będą odsyłane do klientów na ich koszt - za pobraniem.

Aby przysłać nam swoje oprawki/okulary (po powyżej opisanej weryfikacji) prosimy:

  • dokonać zakupu w sklepie wybranego produktu;
  • przy podawaniu swoich danych do wysyłki, wpisać w polu UWAGI informację o fakcie wysyłania własnych oprawek/okularów i wcześniejszych ustaleniach dokonanych z nami mailowo;
  • zapakować oprawki/okulary wraz z numerem zamówienia szkieł do kartonika na adres:

Optykwnecie, ul. Jagiełły 39A, 41-106 Siemianowice Śląskie.

Nasz Paczkomat SIS02N na ul. Jagiełły 4.  

Wymiana szkieł w okularach przeciwsłonecznych klienta - szkła zerówki, bez mocy.

W okularach przeciwsłonecznych przeważnie są fabrycznie zamontowane szkła bez mocy, czyli tzw. zerówki. W tym przypadku potrzebujemy znać maksymalną przekątną szkła/tarczy w milimetrach oraz zdjęcia okularów jak pokazano na początku strony: od frontu i z góry. To drugie zdjęcie pozwoli nam na oszacowanie wypukłości szkieł.

W przypadku okularów przeciwsłonecznych i szkieł zerowych, możemy korzystać ze szkieł zerowych przeciwsłonecznych lub szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych, gdzie są dostępne są moce zerowe oraz szerszy wachlarz możliwych kolorów szkieł oraz powłok, np. antyrefleks, polaryzacja, lustrzanki.

Ile kosztuje wstawienie/wymiana szkieł do własnych oprawek? Do oprawek pełnych i na żyłkę montaż jest skalkulowany w cenie szkieł. Do oprawek patentowych, tzw. wierconych doliczamy 50 zł do ceny szkieł chyba, że klient chce zmiany rozmiaru i kształtu szkieł. Wtedy dokonujemy osobnej kalkulacji.

UWAGA - prosimy o nie przysyłanie oprawek/ okularów kupionych jako gotowe do czytania. Najczęściej nie ma możliwości wymiany soczewek w tych oprawkach!


Śledź nas w Facebook