Brak produktów
Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne mogą mieć różne stopnie zabarwienia / zaciemnienia, czyli posiadać różne kategorie ochrony przez nadmiernym światłem:
Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne mogą mieć różne stopnie zabarwienia / zaciemnienia, czyli posiadać różne kategorie ochrony przez nadmiernym światłem:
Idealne do wymiany szkieł w okularach przeciwsłonecznych, w czterech podstawowych wersjach kolorystycznych:
Większość szkieł przeciwsłonecznych korekcyjnych ma 100% filtr przed promieniowaniem UV. Niektóre (te tańsze) posiadają filtr UVB na poziomie 100% a filtr UVA na poziomie 95%.
Szkła przeciwsłoneczne ze 100% filtrem UV oraz zapewniające naturalną percepcję barw, czyli naturalnie i właściwie postrzegane kolory, to Physio Sun firmy Essilor. Zostały one wykonane z wykorzystaniem technologii PhysioTint, która pozwala uniknąć zniekształcenia barw. Są to bardzo dobre szkła przeciwsłoneczne korekcyjne dla kierowców.
Wszystkie szkła nadają się do montażu do typowych oprawek korekcyjnych. Do oprawek / okularów przeciwsłonecznych najczęściej musimy stosować szkła z większa krzywizną, wykonywane na zamówienie. W takiej sytuacji najczęściej sięgamy po szkła przeciwsłoneczne korekcyjne firmy Hoya.
Kiedy używamy okularów na zewnątrz, czyli nie tylko w samochodzie, wtedy istotne jest, aby nasze szkła przeciwsłoneczne nie odbijały promieniowania ultrafioletowego od swojej powierzchni w kierunku oczu. taką właściwość mają szkła przeciwsłoneczne z powłoką Crizal Sun UV firmy Essilor oraz Glacier Sun UV firmy Shamir.
Standardowa grubość szkieł sprawia, że najczęściej stosujemy je do mocy +/- 3.00 dioptrii. Dla wyższych mocy sugerujemy wybór szkieł wersji poliwęglanowej o współczynniku załamania światła (tzw. indeksie) 1.59 lub klasycznego materiału organicznego o wysokim współczynniku złamania światła 1.60.
Ze względu na standardowy materiał oferta zawiera tanie szkła przeciwsłoneczne korekcyjne:
bez dodatkowych uszlachetnień,
utwardzone i z antyrefleksem od strony wewnętrznej (od strony oka).
Opcja szkieł z antyrefleksem klasycznie nakładanym po obydwu stronach szkieł jest również dostępna.
Głównymi dostawcami szkieł przeciwsłonecznych plastikowych, bez dodatkowych uszlachetnień i z uszlachetnieniami są
Cena za szkła przeciwsłoneczne korekcyjne plastikowe 1,5 zaczyna się poniżej 100 zł za parę w wersji bez dodatkowych uszlachetnień.
Cena za szkła przeciwsłoneczne korekcyjne plastikowe 1,5 z utwardzeniem i antyrefleksem zaczyna się powyżej 120 zł za parę.
Poliwęglanowe szkła przeciwsłoneczne, barwione na kolory typu Physio, o współczynniku załamania 1,59. Szkła poliwęglanowe są wytrzymałe na uderzenia, bardzo lekkie i cienkie, idealne do oprawek na żyłkę oraz do opraw wierconych. Do opraw wierconych stosujemy od mocy +/- 2.00 dioptrie, gdyż w niższych mocach są zbyt elastyczne. Zapewniają wygodę, komfort i bezpieczeństwo użytkownika okularów. Rekomendowane rozwiązanie dla osób uprawiających sport, kierowców, dzieci.
Cienkie szkła przeciwsłoneczne korekcyjne w indeksie 1,60 bardzo estetyczne i lekkie, bardziej wytrzymałe na uderzenia niż podstawowe szkła plastikowe 1.50.
Pełna ochrona przed promieniowaniem 100% filtracji UV, z dodatkowym parametrem E-SPF (Eye-Sun Protection Factor) w szkłach firm z grupy Essilor - Essilor, JZO, Shamir.
W opcji z barwieniem wykonywanym na szkłach recepturowo-magazynowych, gdzie atrakcyjna cena połączona jest z opcją wyboru koloru, siły zabarwienia, wersji pełnej lub gradalnej - cieniowanej.
Cienkie szkła korekcyjne przeciwsłoneczne z linii O'Clever firmy optoVision to atrakcyjna cena w dobrej jakości produktu. Dostępne tylko jako magazynowe, bez możliwości zmiany krzywizny szkieł, koloru czy intensywności zabarwienia.
Idealne do oprawek na żyłkę, dobre do oprawek wierconych. Zazwyczaj wybierane od mocy +/- 3.00 dpt.
Szkła polaryzacyjne zawierają specjalny filtr, który blokuje światło spolaryzowane, czyli odbite od lśniących powierzchni takich jak:
Efektem jest eliminacja dokuczliwych i niebezpieczne odblasków oraz poprawa komfortu dzięki eliminacji efektu olśnienia. Barwy stają się bardziej nasycone, jakby matowe.
Badania potwierdziły, że w przypadku stosowania szkieł z polaryzacyjnych przez kierowcę, droga hamowania może być krótsza do 7 metrów. Kierowca po prostu szybciej dostrzega zagrożenie i szybciej reaguje na zmienne warunki na drodze.
Szkła z polaryzacją mają silne zabarwienie przeciwsłoneczne rzędu 75-85%. Sama natura filtra polaryzacyjnego jest taka, że filtruje ponad 50% światła przechodzącego przez szkło, stąd nie ma szkieł z polaryzacją bezbarwnych do jazdy nocnej czy pracy przy monitorach komputerowych.
Szkła polaryzacyjne Xperio Colors firmy Essilor oferują barwienie gradalne (cieniowane) w kolorze niebiesko-purpurowym, fioletowym, niebieskim i atramentowym. W większości produktów zamawianych specjalnie można wybrać odpowiednią powłokę uszlachetniającą a nawet lustrzankę.
Dla wyższych mocy szkieł można zamówić wersję w materiale o podwyższonym współczynniku załamania światła, czyli szkła tzw. pocieniane.
Szkła z polaryzacją znajdują się obecnie w ofercie większości producentów szkieł okularowych. Znajdziemy je w portfolio szkieł firmy Essilor, JZO, Hoya, Zeiss, Shamir. Jedynie firma Rodenstock zrezygnowała z tej kategorii szkieł przeciwsłonecznych.
Szkła z polaryzacją oferujemy również z montażem do opraw własnych klienta lub zakupionych w naszym sklepie. Montaż do oprawek pełnych (plastikowych czy metalowych) jest wliczony w cenę szkieł. Montaż szkieł polaryzacyjnych do oprawek nażyłkę nie jest zalecany ze względu na charakterystykę szkła, które jest sklejanie z dwóch szkieł z filtrem polaryzacyjnym między nimi. Ta cecha sprawia, że istnieje znaczne ryzyko rozwarstwienia szkła polaryzacyjnego podczas nacinania rowka w jego krawędzi.
Aby zlecić nam montaż szkieł polaryzacyjnych korekcyjnych lub zerówek do oprawek własnych bądź okularów przeciwsłonecznych, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie montaż do opraw własnych.
Powłoka lustrzana ma działanie refleksyjne w przeciwieństwie do antyrefleksu. Jest nałożona na przednią powierzchnię szkieł celem generowania odblasku w zadanym kolorze. Lustrzanka ma podwójne działanie:
Specjalnie dobrane parametry sprawiają, że lustrzany odblask może przybierać różne odcienie i kolory. Dodatkowo konkretny kolor lustrzanki zmienia swoje odcienie zależnie od kąta obserwacji szkieł.
Dostępne w kolorach odblasku: srebrny, złoty, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy i innych.
Szkła lustrzane mogą być wyposażone dodatkowo w powłokę antyrefleksyjną, czyli antyrefleks, na wewnętrznej swojej powierzchni. Rolą antyrefleksu jest z kolei zwiększyć przejrzystość szkieł od strony oka, aby patrzenie było komfortowe, bez odblasków. Im bardziej ciemne szkła, tym bardziej konieczny jest antyrefleks od strony oczu, który zapewni wyraźnie, kontrastowe i komfortowe widzenie.
Tanie lustrzanki zerówki lub z korekcją to opcja magazynowa, gdzie szkła są wykonane na gotowo z zadanym kolorem samego szkła i lustrzanki.
Szkła lustrzanki wykonywane na zamówienie to już wyraźnie droższa inwestycja - płacimy za wykonanie szkła na zamówienie i nałożenie dwóch powłok cienkowarstwowych - lustrzanej i antyrefleksyjnej.
Dodatkowo można wyposażyć szkła lustrzane w zaawansowane powłoki hydrofowbowe i oleofobowe, co zdecydowanie ułatwi ich użytkowanie i czyszczenie. Topowym produktem w tej kategorii to szkła Xperio Mirrors firmy Essilor.