Brak produktów
W naszym sklepie online z artykułami optycznymi można wybrać rozmaite szkła korekcyjne i dobrać je do swoich potrzeb. W tej kategorii zebraliśmy szkła korekcyjne z antyrefleksem.
Są one wybierane przez kierowców podróżujących nocą, osoby długotrwale przebywające przy ekranie komputera, a także przez osoby pracujące w miejscach, w których znajdu...
W naszym sklepie online z artykułami optycznymi można wybrać rozmaite szkła korekcyjne i dobrać je do swoich potrzeb. W tej kategorii zebraliśmy szkła korekcyjne z antyrefleksem.
Są one wybierane przez kierowców podróżujących nocą, osoby długotrwale przebywające przy ekranie komputera, a także przez osoby pracujące w miejscach, w których znajduje się wiele punktów świetlnych, np. przed kamerą.
Powierzchnia szkieł jest pokryta specjalną powłoką ograniczającą odbijanie światła, generowanego przez lampy, lampki czy latarnie uliczne.
Szkła okularowe z antyrefleksem, z naszego sklepu online, są dostępne w różnej grubości oraz wielkości. Jest to zależne głównie od materiału, z którego są wykonane. W ofercie znajdują się produkty plastikowe o standardowej grubości bądź cienkie. Mamy również wyroby medyczne z tradycyjnego szkła lub innych tworzyw.
Ze względu na materiał, z którego są wykonane wyróżniamy:
Szkła okularowe w większości przypadków wyposażone są w zaawansowane powłoki uszlachetniające:
Wykorzystujemy szkła okularowe renomowanych firm światowych takich jak Essilor, Hoya, Rodenstock, Zeiss czy Jeleniogórskich Zakładów Optycznych - JZO
Lekkie i bezpieczne soczewki organiczne, częściej potocznie nazywane plastikowymi. Dostępne w wersjach z dodatkowym utwardzeniem i z antyrefleksem. Obecnie szkła z antyrefleksem to podstawowe wyposażenie okularów korekcyjnych. Powłoka antyrefleksyjna "odlustrza" szkło czyli sprawia, że jest bardziej przejrzyste, lepiej przez nie widać, a oczy się nie męczą. Dlatego jest to wybór dedykowany szczególnie dla osób szukających okularów do komputera czy jazdy samochodem.
Szeroka gama tych szkieł sprawia, że klienci często nie wiedzą, jaki rodzaj wybrać. Zapraszam do kontaktu celem udzielenia dodatkowych informacji, które pozwolą Państwu na wybranie swoich najlepszych szkieł z antyrefleksem.
Szkła fotochromowe to szkła z zmiennym zabarwieniu zależnym od ilości emitowanego promieniowania UV.
Fotochromy - to ich nazwa potoczna - przyciemniają i rozjaśniają się w reakcji na zmienne natężenie promieni słonecznych czy natężenie promieniowania UV. Drugim czynnikiem mającym wpływa na szybkość zabarwiania, odbarwiania oraz siłę zabarwienia to temperatura otoczenia. Im goręcej, tym słabiej reagują. I analogicznie im zimniej, tym szkła fotochromowe zabarwiają się i rozjaśniają szybciej oraz "nabierają mocniejszego koloru".
Jeżeli jesteś kierowcą pamiętaj o tym, że szyba samochodowa blokuje promienie UV, przez co wewnątrz samochodu przy zamkniętych oknach, szkła fotochromowe będą się jedynie nieznacznie przyciemniać lub w ogóle.
Fotochromy najczęściej są dostępne w następujących kolorach: brązowy, szary i zielony (lub szaro-zielony). Są jednak dostępne wersje Style Colors, w których znajdujemy kolor granatowy, fioletowy, bursztynowy czy czysty zielony (bez domieszki szarego).
Najbardziej powszechne szkła fotochromowe plastikowe (organiczne) to szkła Transitions - obecnie w wersji Transitions Signature Gen8 i Transitions XTRActive. Signature Gen8 to uniwersalne fotochromy na co dzień - jasne i przejrzyste w pomieszczeniach (praktycznie bezbarwne), fotochromy Transitions XTRActive to wersja dla osób spędzających dużo czasu na zewnątrz i oczekujących mocniejszego zabarwienia szkieł. Właśnie ta wersja szkieł fotochromowych w połączeniu z powłokami Streetlife (Essilor) oraz Eyedrive (JZO) jest dedykowana dla kierowców.
Jednak w przypadku szkieł Transitions XTRActive nie należy oczekiwać, że będą pełniły funkcję szkieł przeciwsłonecznych w samochodzie. Ich stopień zabarwienia w samochodzie jest o paręnaście procent większy niż szkieł Transitions Gen8.
Szkła Transitions pod względem technologicznym to prawdziwy majstersztyk. Do materiału soczewki w specjalnym procesie wprowadzane są molekuły fotochromowe tylko do wierzchniej jej warstwy. Stąd mamy 100% pewność, że szkła będa zabarwiały się zawsze tak samo na całej powierzchni.
Fotochromy firmy Rodenstock to ciekawa propozycja dla osób preferujących produkty "Made in Germany". Jest to typ fotochromu o zabarwieniu w masie, ale aktywowana jest tylko wierzchnia warstwa szkieł, co zapewnia jednomierne zabarwienie na ich powierzchni niezależnie od ich mocy - im większa moc szkieł, tym większe różnice w ich grubości między środkiem a brzegiem.
Dostępne materiały to już wersja o lekkiej redukcji grubości Perfalit 1,54, Perfalit 1,6 i Perfalit 1,67. W wersji ekonomicznej Netline mamy szkła fotochromowe o nazwie Punktulit.
Powyższe szkła fotochromowe to klasyczne fotochromy, gdzie chcemy, aby były maksymalnie jasne w pomieszczeniach i nabierały maksymalnie dużego zaciemnienia na słońcu w możliwie szybkim czasie.
Jak dla wszystkich szkieł z oferty sklepu, oferujemy montaż szkieł fotochromowych do opraw własnych klienta. Większość oferty szkieł, w niższej cenie, to wersje magazynowe dostępne w zakresie mocy -4,00 do +4,00 z cyl. 2,00. Z reguły nie ma problemu z ich montażem do oprawek korekcyjnych klasycznych. Jednak czasami "brakuje nam" ćwiartki w mocy lub średnicy szkła do prawidłowego ustawienia rozstawu źrenic w oprawkach. Wtedy sięgamy po wersje tzw. recepturowe szkieł fotochromowych, gdzie mamy znacznie większy zakres mocy, średnicy i powłok, ale wyraźnie zmienia zmienia się cena.
Przed zamówieniem konkretnych szkieł fotochromowych do swoich oprawek, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie montaż do opraw własnych.
Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne mogą mieć różne stopnie zabarwienia / zaciemnienia, czyli posiadać różne kategorie ochrony przez nadmiernym światłem:
Idealne do wymiany szkieł w okularach przeciwsłonecznych, w czterech podstawowych wersjach kolorystycznych:
Większość szkieł przeciwsłonecznych korekcyjnych ma 100% filtr przed promieniowaniem UV. Niektóre (te tańsze) posiadają filtr UVB na poziomie 100% a filtr UVA na poziomie 95%.
Szkła przeciwsłoneczne ze 100% filtrem UV oraz zapewniające naturalną percepcję barw, czyli naturalnie i właściwie postrzegane kolory, to Physio Sun firmy Essilor. Zostały one wykonane z wykorzystaniem technologii PhysioTint, która pozwala uniknąć zniekształcenia barw. Są to bardzo dobre szkła przeciwsłoneczne korekcyjne dla kierowców.
Wszystkie szkła nadają się do montażu do typowych oprawek korekcyjnych. Do oprawek / okularów przeciwsłonecznych najczęściej musimy stosować szkła z większa krzywizną, wykonywane na zamówienie. W takiej sytuacji najczęściej sięgamy po szkła przeciwsłoneczne korekcyjne firmy Hoya.
Kiedy używamy okularów na zewnątrz, czyli nie tylko w samochodzie, wtedy istotne jest, aby nasze szkła przeciwsłoneczne nie odbijały promieniowania ultrafioletowego od swojej powierzchni w kierunku oczu. taką właściwość mają szkła przeciwsłoneczne z powłoką Crizal Sun UV firmy Essilor oraz Glacier Sun UV firmy Shamir.
Szkła przeciwsłoneczne zerówki, inaczej planowe. Idealne do wymiany w swoich ulubionych okularach przeciwsłonecznych. Można wybrać wersje zwykłe barwione lub barwione z polaryzacją. Wersje bez polaryzacji dostępne w dużych krzywiznach stosowanych do okularów profilowanych do twarzy.
Oprócz samej ochrony przed promieniowaniem niebieskim, ważnym aspektem jest odpowiednia konstrukcja szkieł zapewniająca odpowiednie moce na odpowiednie odległości pracy. Mowa tutaj o szkłach wspomagających akomodację i spoglądanie na odległości ultra-bliskie (smartfony) oraz o szkłach progresywnych do komputera, umożliwiających ergonomiczną postawę podczas długotrwałej pracy z monitorami komputerowymi.
Szkła relaksacyjne mogą być stosowane u osób młodych 20-40 roku życia, które intensywnie korzystają z urządzeń mobilnej w ciągu całego dnia oraz wieczorem i odczuwają, że oczy są wyraźnie zmęczone.
Druga grupa docelowa to osoby po 40 roku życia, które zauważają, że muszą odsuwać smartfon lub czytany tekst od siebie. Warto zwrócić uwagę, że osoby te często powiększają czcionkę w smartfonie, aby zredukować utratę ostrości drobniejszych szczegółów.
Ze szkieł relaksacyjnych możemy zaoferować szkła Eyezen firmy Essilor ze wsparciem akomodacji 0,40; 0,60; 0,85, 1,10 dpt oraz nowa konstrukcja szkieł - Eyezen Start, gdzie nie ma wsparcia akomodacji mocą plus, ale w dolnym obszarze szkła, gdzie opuszczamy wzrok do czytania, jest szlifowana odpowiednia strefa mocy idealnie odpowiadająca mocy szkła przy patrzeniu na daleko. Szkła Eyezen Start warto zamawiać dla osób korygowanych od mocy +/- 2,00 dpt oraz przy korekcji astygmatycznej od 1.00 dpt.
Szkła relaksacyjne firmy Hoya to konstrukcja SYNC III z możliwością wsparcia akomodacji wartościami 0,57; 0,95 oraz 1,32 dpt. Co ciekawe, szkła Sync III są standardowo dostępne w mocach cylindrycznych do 6,00 dpt.
Firma Rodenstock oferuje szkła z rozszerzeniem w nazwie Mono Plus 2, gdzie możemy uzyskać wsparcie akomodacji wartościami 0,50; 0,80 oraz 1,10 dpt. Wsparcie akomodacji 1,10 jest zarezerwowane dla szkieł Multigressiv oraz Impression.
Powłoki antyrefleksyjne różnią się przede wszystkim:
Powłoki antyrefleksyjne o odblasku niebieskim są z reguły dedykowane do pracy z monitorami LCD i LED, czyli mają filtrować (tak naprawdę to odbijać - stąd ten odblask szczątkowy w kolorze niebiesko-fioletowym) jak najwięcej promieniowania HEV (High Energy Visible Light). Ważne też jest, czy dane powłoki nie filtrują razem z HEV korzystnego światła turkusowo-niebieskiego, które jest odpowiedzialne za regulowanie naszego biorytmu.
Szkła chroniące przed promieniowaniem niebieskim przez powłoka antyrefleksyjną będą miały w nazwie Crizal Prevencia UV, Solitaire Balance 2, HVL Blue Control, Max Blue UV.
Oprócz powłok antyrefleksyjnych filtrujących światło niebieskie, szkła do komputera mogą być wykonane z materiału optycznego filtrującego część lub większość tego światła, np.:
Co ważne, u większości ta właściwość nie wyklucza ich z użytkowania podczas całego dnia - mogą służyć jako tradycyjne szkła z antyrefleksem, np. Essilor Streetlife czy JZO Eyedrive.
Szkła okularowe progresywne, z tzw. płynną ogniskową. Dedykowane dla osób po 40 roku życia, wymagających korekcji wzroku do dali i na bliskie odległości. Jednak brak korekcji do dali nie wyklucza użytkowanie takich szkieł. W dobie smartfonów, gdzie co chwilę potrzebujemy zerknąć na nowe wiadomości, odebrać połączenie, coraz częściej szkła progresywne są wybierane przez osoby bez korekcji do dali, a potrzebujące korekcję do bliży.
Ze względu na ilość produktów w tej grupie, oferta nasza przedstawia tylko część oferty - jeżeli nie ma produktu, którego Państwo szukają - prosimy o kontakt.
Pozwalają na obserwacje wybranych obszarów - od bliży, czyli odległości około 40-50 cm i na obszar do komputera, a nawet odległość 3-4 metrów.
Jedna grupa szkieł oferuje zoptymalizowane i szerokie pola widzenia do bliży i komputera - typ "near". Druga oferuje obserwacje trzech obszarów - bliży, komputera i pokoju - typ "room". Decydując się na wersję typu "near", zyskamy szerokie pola, ale głębia pola będzie ograniczona. Decydując się wersje typu "room", zyskamy głębię pola z ograniczoną jego szerokością.
Szkła dwuogniskowe umożliwiają funkcjonowanie osobom po czterdziestym roku życia, które doświadczają potrzeby dodatkowej korekcji wzroku na bliskie odległości, a nie są w stanie lub nie chcą funkcjonować w szkłach o płynnej zmianie mocy, tzw. progresywnych.
Szkła dwuogniskowe umożliwiają funkcjonowanie osobom po czterdziestym roku życia, które doświadczają potrzeby dodatkowej korekcji wzroku na bliskie odległości, a nie są w stanie lub nie chcą funkcjonować w szkłach o płynnej zmianie mocy, tzw. progresywnych.
Szkła dwuogniskowe mogą być zamawiane standardowo, jako moce do dali i do czytania, ale również jak okulary do komputera i czytania, gdzie moc główna będzie wykonana w mocach do komputera (czy innych czynności na odległościach pośrednich), a dodatek zredukowany do minimalnej wartości, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie w obszarze bliży.
Dostępne w różnych szerokościach segmentów do bliży w mm (dawniej określanych jako wtopki zw względu na proces produkcyjny szkieł mineralnych, gdzie we wyfrezowane miejsce w szkle głównym, wtapiało się szkło o wyższym współczynniku załamania światła): 25, 28, 35, 45 oraz szkła o pełnej szerokości pola do bliży, tzw. frankliny inaczej zwane - E-line.
Obecnie oferowane są dwa główne kształty górnej krawędzi segmentów do bliży - płaskie FT i zaokrąglone CT. Segmenty o płaskim kształcie krawędzi górnej są pozbawione efektu skoku pryzmatycznego przy zmianie kierunku patrzenia z dali do bliży. Segmenty o zaokrąglonej górnej krawędzi segmentu CT wyglądają bardziej estetycznie, jednak niektórym osobom może przeszkadzać efekt skoku pryzmatycznego przy zmianie kierunku patrzenia z dali do bliży. Efekt ten jest tym większy, im większy jest dodatek do bliży (czytania), tzw. addycja (różnica między mocą sferyczna do dali i do czytania).
Szkła/soczewki korekcyjne i zerówki z antyrefleksem z technologią redukcji odbić 360o. Efekt - najbardziej przejrzyste szkła z antyrefleksem, bez irytujących odblasków, a resztkowy odblask szczątkowy posiada delikatny kolor szafirowy. Dodatkowo szkła mają najwyższą odporność na zarysowania, są odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Dostępne w wersjach pocienianych - szkła wysoko indeksowe, reagujących na światło słoneczne (promieniowanie UV) - szkła fotochromowe oraz progresywne - ze zmienną mocą do odległości pośrednich i do czytania.
Nieparujące szkła okularowe Optifog dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych i cylindrycznych. Do wyboru wersje standardowej grubości i tzw. pocieniane - o wysokich współczynnikach załamania światła.