Szkła okularowe

Jest 189 produktów.

Pokazano 1-20 z 189 pozycji

Aktywne filtry

W naszym sklepie online z artykułami optycznymi można wybrać rozmaite szkła korekcyjne i dobrać je do swoich potrzeb. W tej kategorii zebraliśmy szkła korekcyjne z antyrefleksem.

Są one wybierane przez kierowców podróżujących nocą, osoby długotrwale przebywające przy ekranie komputera, a także przez osoby pracujące w miejscach, w których znajduje się wiele punktów świetlnych, np. przed kamerą.

Powierzchnia szkieł jest pokryta specjalną powłoką ograniczającą odbijanie światła, generowanego przez lampy, lampki czy latarnie uliczne.

Szkła z antyrefleksem

Szkła okularowe z antyrefleksem, z naszego sklepu online, są dostępne w różnej grubości oraz wielkości. Jest to zależne głównie od materiału, z którego są wykonane. W ofercie znajdują się produkty plastikowe o standardowej grubości bądź cienkie. Mamy również wyroby medyczne z tradycyjnego szkła lub innych tworzyw.

Ze względu na materiał, z którego są wykonane wyróżniamy:

 • Szkła okularowe plastikowe / organiczne o standardowej grubości - współczynnik załamania światła - indeks - 1.5.
 • Szkła okularowe plastikowe cienkie, czyli o podwyższonym współczynniku załamania światła od 1.6; 1.67 do 1.74.
 • Szkła okularowe poliwęglanowe - ekstremalnie wytrzymałe na uderzenia - idealne rozwiązanie dla sportowców, dzieci i młodzieży na lekcje wychowania fizycznego. Montowane do oprawek klasycznych jak i okularów sportowych.
 • Szkła z materiału Trivex 1.53 - o podobnych parametrach wytrzymałościowych jak szkła poliwęglanowe, ale o lepszych właściwościach optycznych i bardziej nadające się do opraw wierconych - bez ramkowych, dla niedużych mocy szkieł. Stosowane również w okularach dla dzieci na zajęcia wychowania fizycznego oraz do uprawiania sportu.
 • Szkła mineralne - wykonane z tradycyjnego szkła - cięższego od plastiku, bardziej podatne na stłuczenia, ale bardziej odpornego na zarysowania. Dobry wybór do pracy, zajęć w środowisku zapylonym lub o ryzyku zachlapania oczu materiałem biologicznym lub chemicznym.

Szkła korekcyjne do okularów z antyrefleksem

Szkła okularowe w większości przypadków wyposażone są w zaawansowane powłoki uszlachetniające:

 • Szkła okularowe Essilor
 • z utwardzeniem powierzchni, stanowiącym jednocześnie podkład po warstwy antyrefleksu;
 • z antyrefleksem redukującym odblaski powstające na ich powierzchni;
 • z warstwą hydrofobową ułatwiająca czyszczenie;
 • z warstwą oleofobową utrudniającą powstawanie smug i zabrudzeń;
 • z warstwą antystatyczną redukującą elektryzowanie się soczewek podczas ich czyszczenia, co zapobiega szybkiemu łapaniu drobin kurzu.

Wykorzystujemy szkła okularowe renomowanych firm światowych takich jak Essilor, Hoya, Rodenstock, Zeiss czy Jeleniogórskich Zakładów Optycznych - JZO