Jak dobrać odpowiednie szkła okularowe bez wychodzenia z domu?

Jak dobrać odpowiednie szkła okularowe bez wychodzenia z domu?

Jak dobrać odpowiednie szkła okularowe bez wychodzenia z domu?

Szkła to najbardziej istotny element okularów. To od nich zależy zdrowie Twoich oczu i jakość widzenia. Źle dobrane soczewki nie tylko nie spełnią swojej funkcji ochronnej i korekcyjnej, ale pogorszą stan wzroku i będą powodem dolegliwości, takich jak ból głowy czy pieczenie oczu. Przedstawiamy kilka wskazówek, czym kierować się przy wyborze odpowiednich szkieł w internetowym sklepie optycznym.

Zobacz: ile kosztuje wymiana szkieł w okularach

Wybierz właściwy rodzaj szkieł spośród szerokiej oferty sklepu online

Współczesne możliwości technologiczne w zakresie optyki proponują wiele praktycznych rozwiązań i umożliwiają idealne dostosowanie szkieł do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i stylu życia. Przy zakupie właściwych szkieł okularowych, możesz zdecydować się na dodatkowe opcje i warstwy ochronne, by w efekcie uzyskać ich optymalną funkcjonalność. Wybierając dla siebie odpowiednie soczewki do okularów, weź pod uwagę kilka aspektów:

Środek optyczny i moc soczewek

W przypadku szkieł korekcyjnych są to podstawowe parametry, niezbędne do prawidłowego dobrania soczewek i definiujące ich rodzaj. Zamawiając szkła, podaj dane z recepty i wskaźniki wyznaczone przez wyszkolonego optyka.

Zobacz: rozmiar okularów 59 co oznacza

Indeks soczewek okularowych

W przypadku, gdy masz wadę wzroku powyżej 3 dioptrii, zdecyduj się na szkła o wyższym indeksie soczewek niż standardowy 1.5. W przeciwnym razie, szkła w Twoich okularach będą grube i nieestetyczne. Trudniej będzie je dopasować do oprawki, gdyż w efekcie będą nieładnie wystawać poza jej obręb, co niekorzystanie wpłynie na wygląd okularów. Grubsze szkła oznaczają również większy ciężar na nosie i zniekształcony obraz oczu, które zza okularów sprawiają wrażenie powiększonych i nieproporcjonalnych w stosunku do twarzy. Określając indeks soczewek okularowych, kieruj się zasadą: im większa wada wzroku, tym wyższy indeks. Wybierając odpowiednie parametry, będziesz mógł zastosować cienkie, lekkie szkła nawet w przypadku dużej wady wzroku.

Zobacz: przeliczanie cylindrów w okularach

Powłoka hydrofobowa i oleofobowa

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szkieł korekcyjnych, przeciwsłonecznych czy "zerówek", możesz zdecydować się na pokrycie ich dodatkowymi warstwami ochronnymi. Powłoki hydrofobowa i oleofobowa stosowane są w celu łatwiejszego utrzymania soczewek okularowych w czystości. Pokrycie hydrofobowe chroni szkło przed osadzaniem się cząsteczek wody, natomiast warstwa oleofobowa zapobiega pozostawianiem tłustych plam na okularach, np. po odbitych palcach.

Zobacz: ile kosztują szkła do okularów

Warstwa antyrefleksyjna

Jeśli zależy Ci na estetyce Twojego wyglądu i dobrej jakości widzenia, pomyśl o powłoce antyrefleksyjnej. Zapobiega ona odbijaniu się na powierzchni szkieł refleksów świetlnych, które zakrywają Twoje oczy, utrudniając kontakt wzrokowy z rozmówcą. Warstwa ta sprawia, że oczy są całkowicie widoczne zza okularów. Gwarantuje także poprawę przejrzystości obrazu, lepsze postrzeganie kolorów i kontrastu oraz wyraźniejsze dostrzeganie szczegółów. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej będziesz lepiej widzieć w nocy, a Twoje oczy nie będą się tak szybko męczyć. Ochrona ta przeznaczona jest dla wszystkich, którzy narażeni są na długotrwałe, szkodliwe działanie sztucznego światła, głównie dla informatyków, kierowców i pracowników nocnych.

Zobacz: szkła korekcyjne przeciwsłoneczne

Funkcja Blue Control

Ochroni Twój wzrok przed światłem niebieskim emitowanym przez urządzenia elektroniczne, np. ekran monitora lub smartfonu,

"zerówki"

Jeśli nie posiadasz wady wzroku, a po prostu lubisz nosić okulary, bo czujesz się w nich atrakcyjnie, doskonałą opcją będą dla Ciebie tak zwane "zerówki". Dodatkowo możesz zwiększyć ich funkcjonalność poprzez zastosowanie wymienionych powyżej powłok ochronnych, w efekcie czego poza aspektem wizualnym, zabezpieczysz wzrok przed szkodliwymi czynnikami i zapewnisz sobie komfort widzenia.

Zobacz: szkła do okularów z antyrefleksem

Okulary dla kierowców

Cechują się polaryzacją, czyli właściwością minimalizującą niekorzystne zjawiska, które przeszkadzają w swobodnym prowadzeniu pojazdów. Polaryzacja pozwala zniwelować oślepiające światła innych samochodów lub odbijające się na mokrej jezdni, czy też polepszyć widoczność podczas mgły i po zmroku.

Zapłać mniej za wysoką jakość produktu

Wybierając szkła do swoich okularów postaw na dobrą jakość. Wysokiej klasy soczewki nie muszą oznaczać dużego wydatku pieniężnego. Decydując się na zakup szkieł metodą online, zapłacisz zdecydowanie niższą cenę, niż w przypadku zaopatrzenia się w stacjonarnym salonie optycznym. Pozwoli Ci to zaoszczędzić nieco pieniędzy bez potrzeby rezygnacji z wysokiej jakości towaru.

Zobacz: czy można przełożyć szkła do innych oprawek

W sklepie optykwnecie.pl szkła korekcyjne z antyrefleksem kupisz już od 69 zł za parę, a za najtańsze cienkie soczewki z indeksem 1.6 zapłacisz tylko 129 zł za parę. W cenę wliczony jest montaż do oprawek. Można je kupić w naszym sklepie lub przesłać własne oprawki, w które wstawimy wybrane przez Ciebie szkła.