Czat
Z polaryzacją

Szkła polaryzacyjne

Szkła polaryzacyjne zawierają specjalny filtr, który blokuje światło spolaryzowane, czyli odbite od lśniących powierzchni takich jak:

  • mokra jezdnia,
  • nagrzana jezdnia w upalne dni,
  • powierzchnia wody (morza, jeziora),
  • karoserii czy szyb samochodów.
  • odbita deska rozdzielcza na wewnętrznej stronie przedniej szyby samochodu.

Szkła przeciwsł...

Szkła polaryzacyjne zawierają specjalny filtr, który blokuje światło spolaryzowane, czyli odbite od lśniących powierzchni takich jak:

  • mokra jezdnia,
  • nagrzana jezdnia w upalne dni,
  • powierzchnia wody (morza, jeziora),
  • karoserii czy szyb samochodów.
  • odbita deska rozdzielcza na wewnętrznej stronie przedniej szyby samochodu.

Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne z polaryzacją - inaczej polaryzacyjne -z filtrem UV i antyrefleksem od strony oczu

Efektem jest eliminacja dokuczliwych i niebezpieczne odblasków oraz poprawa komfortu dzięki eliminacji efektu olśnienia. Barwy stają się bardziej nasycone, jakby matowe.

Badania potwierdziły, że w przypadku stosowania szkieł z polaryzacyjnych przez kierowcę, droga hamowania może być krótsza do 7 metrów. Kierowca po prostu szybciej dostrzega zagrożenie i szybciej reaguje na zmienne warunki na drodze.

Szkła z polaryzacją mają silne zabarwienie przeciwsłoneczne rzędu 75-85%. Sama natura filtra polaryzacyjnego jest taka, że filtruje ponad 50% światła przechodzącego przez szkło, stąd nie ma szkieł z polaryzacją bezbarwnych do jazdy nocnej czy pracy przy monitorach komputerowych.

Szkła polaryzacyjne obecnie barwione na popularne kolory - brązowy, szary, zielony i szaro-zielony.

Szkła polaryzacyjne Xperio Colors firmy Essilor oferują barwienie gradalne (cieniowane) w kolorze niebiesko-purpurowym, fioletowym, niebieskim i atramentowym. W większości produktów zamawianych specjalnie można wybrać odpowiednią powłokę uszlachetniającą a nawet lustrzankę. 

szkła z polarycją Xperio kolory

Dla wyższych mocy szkieł można zamówić wersję w materiale o podwyższonym współczynniku załamania światła, czyli szkła tzw. pocieniane.

Szkła z polaryzacją znajdują się obecnie w ofercie większości producentów szkieł okularowych. Znajdziemy je w portfolio szkieł firmy Essilor, JZO, Hoya, Zeiss, Shamir. Jedynie firma Rodenstock zrezygnowała z tej kategorii szkieł przeciwsłonecznych.

Szkła z polaryzacją oferujemy również z montażem do opraw własnych klienta lub zakupionych w naszym sklepie. Montaż do oprawek pełnych (plastikowych czy metalowych) jest wliczony w cenę szkieł. Montaż szkieł polaryzacyjnych do oprawek nażyłkę nie jest zalecany ze względu na charakterystykę szkła, które jest sklejanie z dwóch szkieł z filtrem polaryzacyjnym między nimi. Ta cecha sprawia, że istnieje znaczne ryzyko rozwarstwienia szkła polaryzacyjnego podczas nacinania rowka w jego krawędzi.

Aby zlecić nam montaż szkieł polaryzacyjnych korekcyjnych lub zerówek do oprawek własnych bądź okularów przeciwsłonecznych, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie montaż do opraw własnych.

Więcej
6 produktów w tej kategorii
Szkła z polaryzacją i antyrefleksem Xperio...
Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne z polaryzacją i antyrefleksem Orma 1.5 Xperio Complete. TYLKO moce sferyczne - bez cylindrów. Redukują olśnienie wywołane promieniami odbitymi od gładkich powierzchni takich jak woda, mokra jezdnia, szyby samochodów, karoserie. Poprawiają kontrast, oferują wysoki komfort widzenia. Dobrze utwardzone. Brak odblasków...
580,00 zł
Szkła przeciwsłoneczne z polaryzacją...
Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne z polaryzacją i antyrefleksem - Comfort Line 1.5 Polarized. Redukują olśnienie wywołane promieniami odbitymi od gładkich powierzchni takich jak woda, mokra jezdnia, szyby samochodów, karoserie. Poprawiają kontrast, oferują wysoki komfort widzenia. Dodatkowo utwardzone. Brak odblasków dzięki powłoce antyrefleksyjnej...
449,00 zł
Szkła Shamir Alite SV 1.5 z polaryzacją i...
Szkła polaryzacyjne przeciwsłoneczne korekcyjne Shamir Alite SV 1.5 z polaryzacją: Redukują olśnienie wywołane promieniami odbitymi od gładkich powierzchni takich jak woda, mokra jezdnia, szyby samochodów, karoserie. Poprawiają kontrast, oferują wysoki komfort widzenia. Dodatkowo utwardzone. Brak odblasków dzięki powłoce antyrefleksyjnej na...
544,00 zł
Szkła korekcyjne z polaryzacją Orma 1.5...
Szkła korekcyjne z polaryzacją Xperio Orma 1.5 Crizal Sun XProtect lub lustrzanką E-Mirror - lekkie i bezpieczne szkła przeciwsłoneczne. Szkła polaryzacyjne Xperio: kontrolują i redukują odblaski, poprawiają kontrast i lepsze widzenie kolorów, oferują znakomity komfort widzenia, chronią oczy przed promieniowaniem UVA i UVB w 100%, bardzo dobrze...
999,00 zł
Kolorowe szkła z polaryzacją Xperio Colors...
Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne Xperio Orma 1,5polaryzacja Colors. Dostępne w kolorach: niebieskim, fioletowym, niebiesko-purpurowym, atramentowo niebieskim, bursztynowym, herbal, gorzka czekolada, marokański błękit, Antracytowa czerń. Szkła polaryzacyjne Xperio Orma 1,5 polaryzacja Colors: Kontrolują i redukują odblaski, Poprawiają...
999,00 zł
Poliwęglanowe szkła z polaryzacją Airwear...
Poliwęglanowe szkła z polaryzacją Xperio - bardzo lekkie i bardzo odporne na uderzenia - kontrolują i redukują odblaski, poprawiają kontrast i lepsze widzenie kolorów, oferują znakomity komfort widzenia, chronią oczy przed promieniowaniem UVA i UVB w 100%, bardzo dobrze utwardzone - odporne na zarysowania, do wyboru powłoka wielofunkcyjna Crizal...
1 200,00 zł
Pokazano 1 - 6 z 6 produktów
Śledź nas w Facebook