Wyszukaj według danych z recepty

Sfera Cylinder Kategoria
OP
Sfera
Cylinder
OL
Sfera
Cylinder

Szkła fotochromowe korekcyjne

Jest 36 produktów.

Pokazano 1-20 z 36 pozycji

Aktywne filtry

Szkła fotochromowe to szkła z zmiennym zabarwieniu zależnym od ilości emitowanego promieniowania UV.

Fotochromy - to ich nazwa potoczna - przyciemniają i rozjaśniają się w reakcji na zmienne natężenie promieni słonecznych czy natężenie promieniowania UV. Drugim czynnikiem mającym wpływa na szybkość zabarwiania, odbarwiania oraz siłę zabarwienia to temperatura otoczenia. Im goręcej, tym słabiej reagują. I analogicznie im zimniej, tym szkła fotochromowe zabarwiają się i rozjaśniają szybciej oraz "nabierają mocniejszego koloru".

Jeżeli jesteś kierowcą pamiętaj o tym, że szyba samochodowa blokuje promienie UV, przez co wewnątrz samochodu przy zamkniętych oknach, szkła fotochromowe będą się jedynie nieznacznie przyciemniać lub w ogóle.

Fotochromy najczęściej są dostępne w następujących kolorach: brązowy, szary i zielony (lub szaro-zielony). Są jednak dostępne wersje Style Colors, w których znajdujemy kolor granatowy, fioletowy, bursztynowy czy czysty zielony (bez domieszki szarego).

Szkła fotochromowe Transitions Gen8 i XTRActive

Najbardziej powszechne szkła fotochromowe plastikowe (organiczne) to szkła Transitions - obecnie w wersji Transitions Signature Gen8 i Transitions XTRActive. Signature Gen8 to uniwersalne fotochromy na co dzień - jasne i przejrzyste w pomieszczeniach (praktycznie bezbarwne), fotochromy Transitions XTRActive to wersja dla osób spędzających dużo czasu na zewnątrz i oczekujących mocniejszego zabarwienia szkieł.  Właśnie ta wersja szkieł fotochromowych w połączeniu z powłokami Streetlife (Essilor) oraz Eyedrive (JZO) jest dedykowana dla kierowców.

szkła fotochromowe Transitions Gen8

Jednak w przypadku szkieł Transitions XTRActive nie należy oczekiwać, że będą pełniły funkcję szkieł przeciwsłonecznych w samochodzie. Ich stopień zabarwienia w samochodzie jest o paręnaście procent większy niż szkieł Transitions Gen8.

Szkła Transitions pod względem technologicznym to prawdziwy majstersztyk. Do materiału soczewki w specjalnym procesie wprowadzane są molekuły fotochromowe tylko do wierzchniej jej warstwy. Stąd mamy 100% pewność, że szkła będa zabarwiały się zawsze tak samo na całej powierzchni.

Szkła fotochromowe firmy Rodenstock - ColorMatic IQ 2

szkła fotochromowe Rodenstock ColorMatic IQ 2Fotochromy firmy Rodenstock to ciekawa propozycja dla osób preferujących produkty "Made in Germany". Jest to typ fotochromu o zabarwieniu w masie, ale aktywowana jest tylko wierzchnia warstwa szkieł, co zapewnia jednomierne zabarwienie na ich powierzchni niezależnie od ich mocy - im większa moc szkieł, tym większe różnice w ich grubości między środkiem a brzegiem.

Dostępne materiały to już wersja o lekkiej redukcji grubości Perfalit 1,54, Perfalit 1,6 i Perfalit 1,67. W wersji ekonomicznej Netline mamy szkła fotochromowe o nazwie Punktulit.

Powyższe szkła fotochromowe to klasyczne fotochromy, gdzie chcemy, aby były maksymalnie jasne w pomieszczeniach i nabierały maksymalnie dużego zaciemnienia na słońcu w możliwie szybkim czasie.

Fotochromy korekcyjne - montaż do oprawek własnych

Jak dla wszystkich szkieł z oferty sklepu, oferujemy montaż szkieł fotochromowych do opraw własnych klienta. Większość oferty szkieł, w niższej cenie, to wersje magazynowe dostępne w zakresie mocy -4,00 do +4,00 z cyl. 2,00. Z reguły nie ma problemu z ich montażem do oprawek korekcyjnych klasycznych. Jednak czasami "brakuje nam" ćwiartki w mocy lub średnicy szkła do prawidłowego ustawienia rozstawu źrenic w oprawkach. Wtedy sięgamy po wersje tzw. recepturowe szkieł fotochromowych, gdzie mamy znacznie większy zakres mocy, średnicy i powłok, ale wyraźnie zmienia zmienia się cena.

Przed zamówieniem konkretnych szkieł fotochromowych do swoich oprawek, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie montaż do opraw własnych.