Wyszukaj według danych z recepty

Sfera Cylinder Kategoria
OP
Sfera
Cylinder
OL
Sfera
Cylinder

Szkła do komputera z filtrem światła niebieskiego

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-20 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Oprócz samej ochrony przed promieniowaniem niebieskim, ważnym aspektem jest odpowiednia konstrukcja szkieł zapewniająca odpowiednie moce na odpowiednie odległości pracy. Mowa tutaj o szkłach wspomagających akomodację i spoglądanie na odległości ultra-bliskie (smartfony) oraz o szkłach progresywnych do komputera, umożliwiających ergonomiczną postawę podczas długotrwałej pracy z monitorami komputerowymi.

Szkła relaksacyjne do komputera i urządzeń mobilnych

Szkła relaksacyjne mogą być stosowane u osób młodych 20-40 roku życia, które intensywnie korzystają z urządzeń mobilnej w ciągu całego dnia oraz wieczorem i odczuwają, że oczy są wyraźnie zmęczone.

Druga grupa docelowa to osoby po 40 roku życia, które zauważają, że muszą odsuwać smartfon lub czytany tekst od siebie. Warto zwrócić uwagę, że osoby te często powiększają czcionkę w smartfonie, aby zredukować utratę ostrości drobniejszych szczegółów.

Ze szkieł relaksacyjnych możemy zaoferować szkła Eyezen firmy Essilor ze wsparciem akomodacji 0,40; 0,60; 0,85, 1,10 dpt oraz nowa konstrukcja szkieł  - Eyezen Start, gdzie nie ma wsparcia akomodacji mocą plus, ale w dolnym obszarze szkła, gdzie opuszczamy wzrok do czytania, jest szlifowana odpowiednia strefa mocy idealnie odpowiadająca mocy szkła przy patrzeniu na daleko. Szkła Eyezen Start warto zamawiać dla osób korygowanych od mocy +/- 2,00 dpt oraz przy korekcji astygmatycznej od 1.00 dpt.

Szkła relaksacyjne firmy Hoya to konstrukcja SYNC III z możliwością wsparcia akomodacji wartościami 0,57; 0,95 oraz 1,32 dpt. Co ciekawe, szkła Sync III są standardowo dostępne w mocach cylindrycznych do 6,00 dpt.

Firma Rodenstock oferuje szkła z rozszerzeniem w nazwie Mono Plus 2, gdzie możemy uzyskać wsparcie akomodacji wartościami 0,50; 0,80 oraz 1,10 dpt. Wsparcie akomodacji 1,10 jest zarezerwowane dla szkieł Multigressiv oraz Impression.

Szkła korekcyjne do komputera z filtrem światła niebieskiego - obowiązkowo z antyrefleksem.

Powłoki antyrefleksyjne różnią się przede wszystkim:

  • kolorem odblasku szczątkowego,
  • stopniem redukcji odbić światła na powierzchni szkła, tzw. stopniem odlustrzenia powierzchni,
  • transmisją światła przez szkła, tzw. stopniem "przepuszczalności",
  • odpornością na zarysowania (to już efekt synergii powłoki utwardzającej, antyrefleksu i powłok hydro i oleofobowych)
  • oraz jakością samych powłok hydro i oleofobowych - im powierzchnia jest bardziej gładka, dodatkowo antystatyczna, to tym trudniej ją zarysować, ale również jest bardziej odporna na zabrudzenia i łatwiej ją czyścić.

Powłoki antyrefleksyjne o odblasku niebieskim są z reguły dedykowane do pracy z monitorami LCD i LED, czyli mają filtrować (tak naprawdę to odbijać - stąd ten odblask szczątkowy w kolorze niebiesko-fioletowym) jak najwięcej promieniowania HEV (High Energy Visible Light). Ważne też jest, czy dane powłoki nie filtrują razem z HEV korzystnego światła turkusowo-niebieskiego, które jest odpowiedzialne za regulowanie naszego biorytmu. 

Szkła chroniące przed promieniowaniem niebieskim przez powłoka antyrefleksyjną będą miały w nazwie Crizal Prevencia UV, Blue Protec, Solitaire Balance 2, HVL Blue Control, Max Blue UV.

Oprócz powłok antyrefleksyjnych filtrujących światło niebieskie, szkła do komputera mogą być wykonane z materiału optycznego filtrującego część lub większość tego światła, np.:

  • materiały optyczne firmy Essilor oznaczone jako Eye Protec System - EPS;
  • materiał optyczny firmy Zeiss - BlueGuard;
  • materiał optyczny firmy firmy Rodenstock oznaczony jako PRO 410;
  • materiał optyczny firmy JZO oznaczony jako BLUVXpert.