Jak wybrać soczewki kontaktowe odpowiednie dla Twoich potrzeb?

Jak wybrać soczewki kontaktowe odpowiednie dla Twoich potrzeb?

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze szkieł kontaktowych?

Wybór soczewek kontaktowych zależy od kilku czynników. Najbardziej istotnym jest oczywiście wada wzroku. Poza tym musisz zastanowić się, czy będziesz w stanie odpowiednio je czyścić po każdorazowym użyciu, czy jednak postawisz na wygodę i zdecydujesz się na jednorazowe szkła.

Szeroka oferta produktów optycznych umożliwia również wybór koloru soczewek – możesz podkreślić barwę swoich oczu, lub nadać im inny koloryt. Świetną opcją są właściwości nawilżające, które posiadają niektóre szkła. Jeśli wahasz się w podjęciu właściwej decyzji, możesz przetestować poszczególne produkty, kupując je na sztuki, by sprawdzić, w których będziesz czuć się najbardziej komfortowo i które spełnią Twoje oczekiwania.

Zobacz: szkła do komputera

Ze względu na rodzaj wady wzroku, rozróżniamy kilka soczewek. Dla krótko- lub dalekowidzów przeznaczone są szkła sferyczne bądź asferyczne. Osoby, mające problem z widzeniem blisko lub daleko położonych obiektów, będą nosić soczewki progresywne. Natomiast dla astygmatyków idealnie sprawdzą się soczewki sferyczne. O wybór w tym aspekcie jednak nie musisz się martwić, ponieważ odpowiedni typ szkieł dobierze dla Ciebie okulista. W Twojej kwestii leży natomiast decyzja, co do rodzaju soczewek pod kątem długości noszenia. Masz do wyboru jedną z poniższych opcji:

  • soczewki jednodniowe – to szkła jednorazowego użytku. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, gdyż wyrzucasz je po jednym dniu noszenia,
  • soczewki do wielorazowego stosowania – mogą być dwutygodniowe, miesięczne lub kwartalne, używane przez określony czas. Warunkiem noszenia takich szkieł jest ich codzienne zdejmowanie i czyszczenie. Soczewki te musisz przemywać specjalnym płynem i trzymać w specjalnym pudełeczku. Po upływie danego terminu, wymieniasz zużyte szkła na nowe,
  • soczewki służące do ciągłego noszenia – dzięki zastosowanej, nowoczesnej technologii, możesz bezustannie nosić je przez okres około jednego tygodnia, w ciągu dnia i nocy, w ogóle nie zdejmując.

Dzięki właściwości przepuszczania większej ilości powietrza, są całkowicie bezpieczne podczas ciągłego użytkowania.

Zobacz: szkła korekcyjne do okularów

Postaw na soczewki kontaktowe wysokiej jakości

Bez względu na to, na jaki rodzaj szkieł się zdecydujesz, przy zakupie kieruj się ich jakością i renomą. Tylko sprawdzone modele zagwarantują Ci ochronę wzroku i komfort noszenia. Za soczewki wyprodukowane w oparciu o nowoczesną technologię zapłacisz co prawda więcej, ale masz pewność, że będą wygodne i bezpieczne dla Twoich oczu. Internetowe sklepy optyczne oferują produkty w zdecydowanie niższej cenie, niż salony stacjonarne – dobrej jakości szkła kontaktowe zamówisz taniej na stronie optykwnecie.pl. Pamiętaj, żeby nosić soczewki tylko o takich parametrach, jakie zlecił lekarz – w przeciwnym razie zamiast poprawić jakość widzenia, pogłębisz wadę lub uszkodzisz wzrok. Podczas wizyty u okulisty upewnij się, czy nie ma przeciwwskazań do tego, abyś używał szkieł kontaktowych.