Czy okulary progresywne nadają się do pracy przy komputerze?

Czy okulary progresywne nadają się do pracy przy komputerze?

Co warto wiedzieć o okularach progresywnych?

Wiele osób pracuje zdalnie. To oznacza, że wzrok skierowany jest cały czas na monitor laptopa bądź komputera. Oprócz tego często robimy zakupy online, rozmawiamy z naszymi znajomymi przez Internet oraz opłacamy regularnie rachunki. Wtedy, w pewnym momencie, możemy dostrzec pewien problem. Otóż nasze oczy stosunkowo szybko się męczą i zachodzą mgłą. Cyfry i litery stają się coraz mniej wyraźne na ekranie. Nie wolno nam lekceważyć tych objawów. Wtedy konieczne będą dla nas okulary progresywne do komputera. Chodzi o to, abyśmy odzyskali sprawność wzrokową.

Jakie okulary progresywne a komputer. Na co musimy zwracać uwagę?

Okulary progresywne do komputera zaprojektowano tak, aby pozwolić na wyostrzenie obrazu, na który właśnie patrzymy. Chodzi zarówno o kwestie krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności. Pod uwagę powinniśmy wziąć również astygmatyzm. Specjalna konstrukcja szkieł sprawia, że możemy mówić o nowej jakości widzenia. To bardzo ważny aspekt. W przypadku części górnej możliwe jest wyraźnie widzenie dali, natomiast część dolna odpowiada za prawidłowe widzenie bliży. Jest także środek. Ten jest częścią pośrednią – daje nam ostry i wyraźny obraz tego, co właśnie widzimy przed sobą w danej chwili. Oczywiście przykładem jest monitor laptopa, ale już niekoniecznie desktopa, który zazwyczaj jest umieszczony wyżej i wtedy będziemy musieli lekko podnosić brodę, aby wyostrzyć obraz.

W przypadku okularów progresywnych do komputera ten produkt jest głównie przeznaczony dla osób, które mają 40 lat i więcej, u których zdiagnozowano prezbiopię.

Czym jest prezbiopia?

Prezbiopią nazywamy naturalny, postępujący z wiekiem spadek amplitudy akomodacji, czyli możliwości naszej soczewki w oku do prawidłowego ogniskowania obrazu na siatkówce przedmiotów umiejscowionych w odległościach bliskich i pośrednich. Niestety wiele osób lekceważy ten problem, co jest sporym błędem, gdyż o zdrowie trzeba dbać i kiedy widzimy coś niepokojącego – w tym przypadku chodzi o nasz wzrok – to musimy zareagować.

Wybór okularów progresywnych?

To właśnie wybór progresów może ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej techniki, jaką jest zaprojektowanie samych szkieł. Możemy używać dwóch różnych par okularów. To zależy od tego, jaką aktualnie czynność wykonujemy. Często, kiedy mamy problemy ze wzrokiem, to zakładamy inne okulary: do czytania lub do pracy na komputerze, niż ma to miejsce w przypadku jazdy autem. Teraz już nie będzie problemu, gdyż jeśli chodzi o kwestię okulary progresywne a komputer – to ta para jest na pewno idealna dla nas. Kiedy decydujemy się na zakup okularów progresywnych, to oczywiście znaczenie ma też cena.