Szkła progresywne Varilux zostały wprowadzone na rynek pod koniec lat 50 XX w. Były to szkła progresywne Varilux 1.

Kolejna odsłona konstrukcji szkieł nastąpiła na początku lat 70 XX w. pod nazwą Varilux 2. Od tego czasu szkła Varilux stały się synonimem szkieł progresywnych

Obecnie na rynku dostępne są dziesiątki czy nawet setki rodzajów konstrukcji progresywnych różniących się łatwością adaptacji, szerokością pól widzenia, długością tzw. kanału progresji no i oczywiście ceną. Dodatkowo w ofercie są szkła progresywne specjalnie modyfikowane dla konkretnych zastosowań - dla kierowców, do pracy przy komputerze, do specyficznych zajęć, np. uprawianych sportów.

Te konstrukcje są dostępne w wielu materiałach - plastikowe, plastikowe wysokoindeksowe (tzw. pocieniane), poliwęglanowe czy mineralne (szklane) - z różnymi powłokami wielofunkcyjnymi - z utwardzeniem, antyefleksem, warstwami antystatycznymi, hydrofobowymi czy oleofobowymi. Paletę opcji do wyboru poszerzają wersje o zmiennym zabarwieniu (fotochromowe), zabarwione na stałe i z polaryzacją. 

Szkła progresywne Varilux Liberty 3.0

szkła varilux liberty 3.0To bardzo udana konstrukcja szczególnie dla osób po 40 roku życia, które dopiero wchodzą w świat szkieł progresywnych i ich moce potrzebne do czytania (tzw. addycja) nie są jeszcze zbyt wysokie i oscylują w granicach +1,00 do +1,75 . Szkła wykonany w technologii cyfrowej obróbki z optymalizacją obuocznego widzenia zapewnią dobre i wygodne widzenie. Dostępne z najlepszymi wersjami powłok uszlachetniających Crizal Alize UV, Crizal Sapphire UV i wersjach fotochromowych Transitions.

Szkła progresywne Varilux Comfort 3.0 - natychmiastowe komfortowe widzenie w każdym obszarze

varilux comfort 3.0 logo

To wysoce komfortowe szkła progresywne Varilux zapewniające szerokie pola widzenia oraz łatwość w osiąganiu stref pośrednich i bliskich. Wygodne w użytkowaniu od pierwszych dni zapewniają łatwą i bezproblemową adaptację. Konstrukcja szkieł, którą można polecić jako pierwsze szkła już osobom z każdego przedziału wiekowego powyżej 40+. Dostępne z najlepszymi wersjami powłok uszlachetniających Crizal Alize UV, Crizal Sapphire UV i wersjach fotochromowych Transitions.

Szkła progresywne Varilux Physio 3.0 - wysoka rozdzielczość widzenia

szkła progresywne varilux physio 3.0

Bardzo zaawansowana konstrukcja szkieł progresywnych Varilux ze zoptymalizowanym widzeniem w warunkach słabego oświetlenia. Bardzo szerokie pola widzenia, łatwość osiągania poszczególnych stref nie wymusza znaczących ruchów adaptacyjnych głowy. Konstrukcja szkieł, którą można polecić jako pierwsze i kolejne szkła osobom (które używały innych szkieł progresywnych) z każdego przedziału wiekowego powyżej 40+. Dostępne z najlepszą wersją powłok uszlachetniających Crizal Sapphire UV i wersji o zredukowanej grubości - Ormix 1,6.

Szkła progresywne seria Varilux X - wysoka rozdzielczość widzenia i widzenie bez ograniczeń

Najbardziej zaawansowane szkła progresywne Varilux na rynku. Posiadają wszystkie cechy szkieł Varilux Physio 3.0 z dodatkowo zoptymalizowaną strefą widzenia pośredniego i bliskiego. W zasadzie Szkła Varilux X to kilka wersji ze stopniowanymi parametrami (oprawek, użytkownika), które uwzględniane są przy ich produkcji:

Jak widać na załączonym powyżej zdjęciu, maksymalna jakość powierzchni progresywnej i korzyści dla użytkownika osiągane są w wersji Varilux Xclusive, która uwzględnia założoną jakość konstrukcji szkła oraz wszystkie parametry związane z użytkownikiem:

  • parametry oprawki - jej kąty, ustawienie na twarzy, odległość szkieł od oka;
  • parametry użytkownika - zachowanie (ruchy oczu, głowy) ogólne oraz w strefie pracy - odległości pośrednie i bliskie - biurko, komputer, tablet, smartfon; parametry fizjologiczny budowy oka.

Szkła progresywne - cena.

Przy doradzaniu, jakie szkła progresywne będą najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta nie zakładamy z góry, że musi to być produkt z tzw. górnej półki. Cena soczewek/szkieł progresywnych Varilux w okresach promocji zaczyna się w granicach 650 zł za parę Varilux Liberty 3.0, 850 zł za parę Varilux Comfort 3.0 dla wersji z powłoką Crizal Alize UV i może dochodzić do  3.000 zł i więcej za Varilux Xclusive, co sprawia, że przeciętnemu użytkownikowi trudno rozeznać się, co będzie dla niego najlepsze bez porady specjalisty.

Ceny szkieł progresywnych Varilux z innymi powłokami, np. Crizal Sapphire UV, Optifog,  są katalogowe i znacznie wyższe, ale te wersje z kolei biorą udział w akcjach promocyjnych Multipara, gdzie można skorzystać z promocyjnego zakupu dwóch par szkieł w cenie jednej.

Przed dokonaniem wyboru szkieł i ich zakupu warto  przeprowadzić dobre badanie wzroku, dobrać odpowiednie oprawki (lub wykorzystać swoje dotychczasowe, które są w bardzo dobrej kondycji).

Zapraszamy do wizyty w gabinecie optometrysty zlokalizowanym w Siemianowicach Śląskich, gdzie można przeprowadzić rzetelne badanie wzroku oraz dokonać odpowiednich pomiarów do zamówienia i montażu szkieł progresywnych w oprawkach.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi, nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i mogą nie obowiązywać w kolejnych miesiącach roku 2020 i kolejnych lat.