Czat

Szkła (soczewki) okularowe Crizal UV

Chroń swoje oczy przed działaniem promieniowania UV

Wszyscy jesteśmy narażeni na działanie promieni UV w naszym codziennym życiu. Kumulacja promieni UV może wywołać
nieodwracalne zmiany i choroby oczu oraz przyspieszyć starzenie się skóry wokół oczu. Codzienna ochrona jest niezbędna
przez cały rok i dotyczy każdego z nas. Crizal UV E-SPFPromienie UV padające z przodu przechodzą przez powierzchnię soczewki i są pochłaniane przez jej materiał. Do niedawna producenci soczewek z antyrefleksem nie uwzględniali promieni padających i odbijających się od tylnej powierzchni soczewki. Pomiary wykazały, że do 50% promieniowania UV, które dociera do oka, to promienie odbite od powierzchni szkieł (soczewek).

E-SPF 25 35W celu zwiększenia świadomości klientów, Essilor wprowadził nowy parametr - współczynnik określający stopień ochrony przed promieniowaniem UV - E-SPF (eye-sun protection factor) nawiązujący do oznaczenia filtrów UV stosowanych w produktach do stosowania na skórę i mających chronić przed nadmierną ekspozycją na słońce.

Wszystkie soczewki z gamy Crizal UV oferują stopień ochrony przed UV 10 lub wyższy. Wartość współczynnika, a tym samym samym stopień ochrony przed UV, zależą od materiału soczewki oraz samej powłoki Crizal UV. W przypadku soczewek przejrzystych (nie barwionych i nie zaciemniających się pod wpływem UV) wykonanych z materiałów o wyższym współczynniku załamania światła, jak 1.59, 1.6, 1.67, z powłoką Crizal Forte UV (powłoka dostępna tylko na niewielu produktach) oraz Crizal Sapphire UV (obecnie najnowsza powłoka w portfolio, która zastąpiła Crizal Forte UV) ten współczynnik osiąga wartość 35. Te same materiały z powłokami Crizal Alize UV i Crizal Easy UV osiągają wartość współczynnika E-SPF=25. Wszystkie soczewki wykonane z materiału Orma, czyli o współczynniku załamania światła 1.5, z każdą powłoką Crizal UV mają współczynnik E-SPF = 10.

szkła okularowe korekcyjne Crizal UV porównanie

Sprawdź aktualne promocje dla soczewek Crizal UV


Śledź nas w Facebook
Śledź nas w Google plus