Ile czeka się na okulary u optyka?

Ile czeka się na okulary u optyka?

Czy można kupić okulary od ręki?

Kupno samych oprawek do okularów to kwestia wyboru odpowiedniego kształtu czy koloru i dopasowania go do twarzy. Jedni decydują się błyskawicznie, kierując się ku najmodniejszemu obecnie fasonowi, zaś u innych jest to długi proces, który ma na celu wybranie okularów dopasowanych w stu procentach do urody i preferencji. O ile jednak oprawki można kupić od ręki, o tyle szkła należy dopasować — do wady wzroku i do konkretnej oprawki. Ile to potrwa?

Od czego zależy czas zrobienia okularów?

Optyk, u którego kupujesz okulary, być może będzie chciał ponownie zbadać Twój wzrok, aby upewnić się, czy szkła, które Ci zaproponuje, będą właściwe dla konkretnej wady. Większość salonów optycznych dysponuje na miejscu dużym wyborem szkieł o konkretnych parametrach. Zadaniem pracownika jest wówczas jedynie dopasowanie właściwej mocy i umieszczenie szkieł w oprawkach. Jeśli jednak masz szczególne preferencje do swoich szkieł, na przykład potrzebujesz okularów progresywnych, przyciemniających, antyrefleksowych lub o innych właściwościach, może się okazać, że dany salon nie będzie ich miał u siebie i musi zlecić ich zamówienie.

Jak długo się czeka na okulary?

W zależności od wymienionych wyżej czynników, na okulary można czekać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, przy mniej skomplikowanych parametrach szkieł, do około 10 dni roboczych. Ten czas jest potrzebny salonowi na zamówienie szkieł i ich dostosowanie do konkretnych potrzeb. Z reguły klienci salonów optycznych czekają na swoje szkła około 2-3 dni. Zawsze jednak optyk powinien Cię poinformować, jak długo czeka się na odbiór, abyś nie musiał denerwować się tym, jak długo to trwa.

Asortyment salonów optycznych jest obecnie bardzo szeroki i warty zagłębienia się w niego. Biorąc pod uwagę to, że wzrok jest bardzo delikatnym narządem, który stopniowo może ulegać pogorszeniu, optycy zawsze będą polecać szkła ze specjalnymi powłokami, bazujące na najnowszych technologiach. Mają one na celu przede wszystkim profilkatykę wzroku, czyli zmniejszenie ryzyka pogarszania się go na skutek czynników takich jak częsta praca przy komputerze, długotrwałe przebywanie w ostrym słońcu, albo prowadzenie samochodu. Pomyśl o tym, by sprawić sobie jak najlepsze szkła — z pewnością od razu poczujesz różnicę!